fbpx

Koprowski Łukasz

Od 2000 r. Łukasz Koprowski związany jest z  firmą doradczo-audytorską PwC, w której rozpoczął swoją karierę od razu po ukończeniu studiów. W lata 2010-2012 miał krótki epizod poza PwC, kiedy to pracował na stanowisku Głównego Księgowego i następnie Dyrektora Finansowego w jednej z kluczowych spółek należących do Grupy Kapitałowej mBanku. W 2012 r. przyjął propozycję powrotu do PwC i zarządzania zakładanym w czerwcu 2012 r. Biurem PwC w Łodzi.

Aktywnie działa w Radzie Biznesu Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego, gdzie bierze udział w licznych dyskusjach panelowych.

Jest ekspertem w zakresie badania sprawozdań finansowych jednostkowych i skonsolidowanych, sporządzonych wg. polskich i zagranicznych przepisów, dot. spółek polskich jak również niemieckich (dwa lata pracował w PwC  w Hanowerze).

Ma uprawnienia polskiego biegłego rewidenta (PIBR), kwalifikacje brytyjskiego i irlandzkiego biegłego rewidenta (ACCA) oraz certyfikat Audytora Wewnętrznego – Certified Internal Auditor (CIA).

Ukończył studia na kierunku  Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Polityczne ze specjalizacją Finanse Międzynarodowe na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu w Łodzi.

 

Jako mentor

Obszary, w których będzie chętnie wspierał przedsiębiorców to:

  • 💰 finanse,
  • 📢 ryzyka: płynności, kredytowe, rynkowe,
  • 📝 księgowość (ustawa o rachunkowości, MSSF)
  • 📆 organizacja pracy,
  • 👍 zarządzanie zespołem,
  • 📋 negocjacje,
  • 💡 szeroko rozumiane budowanie relacji w biznesie.

Uczestniczy w projekcie mentorskim organizowanym przez Uniwersytet Łódzki w ramach Programu Absolwent VIP. Do tej pory z sukcesem wziął udział w dwóch edycjach w latach 2018-2020 obejmując opieką mentorską 4 studentów.

 

Prywatnie

Jest pasjonatem sportu, w szczególności biegania i triatlonu. Jego marzeniem jest przebiegnięcie 6 największych Maratonów Świata. Uczestnictwo w zawodach sportowych pozwala wspiera rozwój umiejętności takich jak samodyscyplina, organizacja i planowanie pracy, wychodzenie poza strefę komfortu.